Комфортен аванс за Арда във Враца преди реванша

17.10.2018 16:34

Ботев /Вр/ отстъпи на Арда /Кърджали/ с 0:2 в първата среща от 1/8-финалите при старшата възраст от турнира за купата на БФС. Първото полувреме бе сравнително равностойно, но гостите се възползваха максимално от шансовете си и чрез Исмаил Исмаил и Стефан Аргатов с шут от 30 м взеха комфортен аванс от 2:0 до почивката.

В началото на второто полувреме Валентин Георгиев-Джони можеше да върне домакините в мача, но техничният му изстрел мина до страничния стълб. Арда отговори с куп удари след добре разиграни комбинации, но Денис Йонков парира всички шутове към него.

В края на мача и Денис Русинов загатна за големия си потенциал, след като с каскада от финтове докара до световъртеж 3-ма защитници преди да му блокират удара.

Предстои реванш в Кърджали в края на месеца.

За Ботев играха: Денис Йонков, Мартин Александров, Вилямс Валериев, Ивайло Тодоров, Валентин Томов, Ралин Тодоров, Християн Илиев, Кристиян Чиренски, Борислав Иванов, Денис Русинов и Валентин Георгиев /Цветомир Цветков, Теодор Димитров, Борислав Кискимски, Паоло Петков, Томислав Костадинов, Иван Иванов, Николай Ангелов/.