Балабанов притесни кенийци в полумаратона, Ценов е №1 на 10.5 км

16.10.2018 09:36

Митко Ценов триумфира за втори пореден път в бягането на 10.5 км при мъжете на Софийския маратон. Топ атлетът от Мездра се справи с конкуренцията на 800 съперници от 25 страни, финиширайки за 32.28 мин.

Неговият съотборник Иво Балабанов пък бе единственият българин, който намери място в призовата тройка в полумаратона в 35-ото издание на Wizz Air Sofia Marathon 2018. 21-годишният благоевградчанин се нареди трети на 21 км от над 700 завършили състезатели с постижение 1:06:13 ч. Непосредствено след него финишира треньорът в мездренския клуб Йоло Николов с време 1:08:27 ч. Най-бърз на тази дистанция бе кениецът Джоел Муанги, следван от своя сънародник Нелсън Кипкогей, като и двамата завършиха с равно време - 1:04:59 ч.

Победител на класическата дистанция при мъжете стана кениецът Стивън Киплагат с нов рекорд на трасето. Той пробяга 42.195 км за 2:14:06 ч., подобрявайки с 43 секунди досегашното върхово постижение на своя сънародник Бармао Кипроно от миналата година.  Шампионка при жените за втора поредна година е Рут Матебо /Кения/ с време 2:35:21 ч.