Калоян Димитров измъкна Миньоро с гол в 90-та мин. в напечено дерби

28.04.2018 22:16

С гол на Калоян Димитров в 90-та мин. Миньор Кипровец измъкна точка в дербито със Шурданца /Георги Дамяново/ в здрав и напечен сблъсък. Гостите от Чипровци поведоха след прекрасно изпълнение на Калоян Димитров от пряк свободен удар в средата на полувремето. Груба грешка на брат му Денис, който игра въпреки сериозния проблем с коляното, позволи по елементарен начин на домакините да изравнят чрез Мирослав Йорданов-Джудиста. В мача очаквано беше повече битка в центъра на терена без сериозни опасности пред двете врати. Домакините се опитваха да владеят инициативата на терена. В 70-та мин. появилият се като резерва за чипровчани Наско Горов извърши нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Точен отново бе Джудиста за 2:1. В търсене на изравнителен гол в последните минути като централен нападател заигра Калоян Димитров. Той се пребори с двама защитници за изритана към него топка и майсторски прехвърли вратаря за крайното 2:2, хвърляйки в екстаз и гостуващата публика, която не бе никак малко.

За треньора на чипровчани Георги Владимиров ситуацията бе по тежка и от миналия мач. В срещата бяха записани само 12 полеви футболисти + вратарят Златомир Колаксъзов. Въпреки трудностите за пореден път Миньоро затвърди реномето си на биткаджийски отбор и се бори до последно за точката, която си и заслужи. В състава на домакините липсваше Милен Заков.

За Миньор Кипровец играха: Самуил Славов, Кристиян Руменов, Денис Димитров, Калоян Димитров, Николай Николов, Михаел Младенов, Петко Бисеров-Крауч, Димитър Кирков, Борислав Орлинов, Георги Владимиров, Любо Харачаров /Атанас Горов/.

Останалите резултати: Вихър /Николово/ - Вихър /Бързия/ 6:0 /Кристиян Методиев – 2, Марин Истатков – 2, Иван Петров, Антон Тихомиров/, Пъстрина 2012 – Озировец /Долно Озирово/ 7:0 /служебно/, Ком – Вършец 2012 2:0, Бойчиновци – Расово 2:1.