Кариана е на финал! Елиминира ЦСКА 1948 от турнира за купата на АФЛ /Снимки/

18.04.2018 19:01

Кариана изхвърли ЦСКА 1948 от турнира за купата на аматьорската футболна лига, след като спечели полуфинала в Правец с 1:0.

Още в 1-та мин. Цветомир Тодоров от ерденчани нацели лявата странична греда. В 15-та мин. „червените” можеха да вкарат, но вратарят Павел Станев изпревари Цветелин Цаковски и взе топката от крака му. В 23-та Георги Цеков проби отдясно и стреля силно, стражът на армейците Емил Михайлов изби топката и тя попадна в Янислав Иванов, който от непосредствена близост я прати в мрежата. ЦСКА 1948 наложи тотален натиск в опита си да изравни и само добрите намеси на Станев съхраниха резултата. Вратарят на Кариана спаси удари на Гущеров и Михаил Георгиев. Малко преди почивката силен шут на Гроздин мина до десния страничен стълб.

Възпитаниците на Атанас Джамбазки продължиха да разчитат на контраатаки и през втората част. При една от тях в 58-та мин. Цеков се откъсна отляво и би по диагонала. Вратарят Михайлов протегна крак и топката излезе в корнер. В 70-та мин. влезлият като резерва Евгени Игнатов-Бамзе стреля в напречната греда. В 73-та мин. армейците все пак стигнаха до гол. С ефектна задна ножица капитанът им Герман Петров намери мрежата зад Станев, но попадението беше отменено поради засада. Малко преди края Евгени Зюмбулев стреля опасно с глава до левия стълб. В последната минута пък футболистът на армейците се контузи и беше изнесен с носилката.

За Кариана играха: Станев /к/, Цолов, Илиев, Дичев, Ст. Георгиев, Ив. Тодоров, Д. Иванов, Николов, Цеков /72 Матадос/, Ян. Иванов /50 Русев/, Цв. Тодоров /63 Игнатов/.

За ЦСКА 1948 ритаха: Ем. Михайлов, Кр. Михайлов, Петров /к/, Зюмбулев, Гроздин, Георгиев /46 Маринов/, Гъргоров, Васев, Хаджиниколов /66 Борисов/, Гущеров, Цаковски /56 Петков/.