51-годишен джудист дари медала си на треньор от Видин

20.03.2018 14:14

51-годишен джудист подари сребърния си медал на своя първи треньор от Видин. Тодор Тодоров стана вицерепубликански шампион в категория 100 кг, в конкуренцията на 19 човека, пуснали се в държавното лично първенство за мъже и жени. Надпреварата премина в столичната зала „Универсиада”. След нея Тодоров, който се състезава за Локомотив /София/, подари медала си на Пламен Петров – наставник на СК Борба, самбо, джудо /Видин/.

Куп представители на Северозапада защитиха високата си класа в шампионата. Цветелина Цветанова обогати внушителната си колекция от златни отличия с още едно. Многократният спортист №1 на Видин сломи във финала Натали Сосерова от НСА. Общо 18 джудистки спориха за медалите при 48-килограмовите. Ралица Коева от Олимпия /Козлодуй/ се класира 5-а до 63 кг. Монтанчанката Тереза Джурова спечели бронз за ЦСКА до 78 кг, а Мирослава Георгиева от крайдунавския град е 7-а. Нейната съотборничка в СК Борба, самбо, джудо Теодора Кръстева е 3-а при жените +78 кг.

Валентин Алипиев триумфира сред 21 участници при мъжете до 60 кг. Козлодуйчанинът, който вече се състезава за Кадокан /Пазарджик/, надви във финала съекипника си Горан Козарев. Видинчанинът Милен Милчев стана вицешампион в категория +100 кг. Неговите съграждани Андрей Телбишки /90 кг/ и Кристофър Петков /60 кг/ се наредиха 5-и в категориите си, а Мариан Маринов /+100 кг/ зае 9 място сред 23-ма състезатели.

По-рано премина и първенството за момичета и момчета. Виктор Цонов /46 кг/ от Олимпия завоюва бронз сред 37 джудисти в категорията, а Мариана Филипова от Бъдин /Видин/ стана вицешампионка при момичетата до 48 кг. Ивайла Иванова от Слава 83 /Монтана/ е 3-а до 52 кг. Емма Бейсин от СК Борба, самбо, джудо пък спечели сребро при +57-килограмовите.