Волейболистите на Пеев бият без проблеми в Перник

21.02.2018 19:52

Волейболистите на Монтана се наложиха при гостуването си в Перник над местния Миньор с 3:0 гейма. Срещата бе от междинния 20-и кръг в Суперлигата за мъже. Момчетата на треньора Даниел Пеев взеха отделните части с 25:16, 25:19 и 25:19.

Гостите диктуваха темпото в първите два гейма. Миньор започна по-добре в третата част като поведе с 8:3, но монтанци бързо изравниха при 9:9. До второто техническо прекъсване играта се водеше точка за точка, след което играчите на Пеев дръпнаха в резултата, за да стигнат до категоричната победа.

Най-резултатен бе руският национал Кирил Клец с 19 т. /5 аса, 3 блокади/, 13 добави Аспарух Аспарухов /1 ас, 1 блокада/. За перничани Иван Дамянов приключи със 17 т. /2 блокади/.

Два кръга преди края на редовния сезон монтанци заемат второ място в класирането с 16 победи, 4 загуби и 46 т. В събота тимът от северозападния град приема лидера Нефтохимик 2010, а на 2 март гостува на ЦСКА.