Атлетка печели сребро за Ком в ски бягане

14.02.2018 10:35

Спортист №4 на община Мездра – атлетката Дева-Мария Драгиева стана вицешампионка на България по ски бягане. За клуб Ком от родната си Берковица тя спечели сребро в състезанието за купа „Самоков“. 74 деца от 7 клуба в страната се включиха в надпреварата на писта „Бистрица“ в Боровец, която беше част от бяганията за купа „Надежди“. Участниците бяха разпределени в 4 възрастови групи.

В масовия старт на 5 км за девойки старша възраст U18 Дева-Мария Драгиева финишира за 20:25.80 мин., непосредствено след победителката Лидия Нанова /20:20.23 мин./ от Атлас /Велинград/. Ваня Николова от Ком, завърши 5-а за 26:48.35. На същото място при юношите в тази възрастова група е съотборникът й Кристиян Ангелков с 26:16.56 мин.

По трасето за U14 Никола Георгиев от Берковица е 8-и с 21:54.73 мин. При най-малките U12 Габриела Спасова пък e 9-а с 14:10.59 мин. В тази възраст Николай Николов, Митко Николов и Иван Костов са 14-и, 15-и и 16-и. Те завършиха съответно за 19:43.68, 21:31.84 и 21:41.75 мин.

Следващото състезание е републиканското първенство в Узана, Габрово от 6 до 8 март.