Монтана 2003 с победа на старта на топ 4

13.01.2018 19:13

Монтана 2003 продължава без загуба от началото на сезона в женската "А" баскетболна група. На старта на първата четворка тимът победи Славия с 86:54 в среща, изиграна в столичната зала „Триадица“. Гостите водеха почти през целия мач, но голямата разлика дойде след силна последна четвърт.

Двубоят започна много оспорвано, но след това монтанчанки дръпнаха с няколко точки и след 10 мин. игра водеха с 18:12. Баскетболистките на Стефан Михайлов поддържаха аванса си и през втория период, като на почивката той бе 9 т.

След паузата преднината на Монтана 2003 достигна 15 т., но домакините успяха да я свалят на 7. В края на частта обаче авансът на вицешампиона отново бе двуцифрен - 11. Гостите изиграха много силна последна четвърт, която спечелиха с 31:10 и в нея не дадоха шанс на своя съперник.

За победителките Христина Иванова завърши с 30 т. и 10 борби. Цветомира Шаренкапова и Даниела Петева добавиха по 12 т. За Славия с 21 т. е Антония Филипова, 14 има Естер Мичева, а с 10 се отчете Емилия Янчева.

В следващия кръг Монтана 2003 посреща Берое /Стара Загора/.