4-та победа на Видабаскет качи тима на 4-о място

17.12.2017 19:19

Видабаскет записа четвъртата си победа в западния регион на мъжката „А” група. Като гости видинчани надвиха втория отбор на Рилски спортист със 102:68 т. и излязоха на четвърто място във временното класиране с актив 4:7.
Самоковци започнаха мача отлично и водиха през първите 9 мин., но в самия край на откриващата част тимът от Северозапада обърна резултата, за да продължи със силна серия през втория период, в който вкара 36 т. Разликата от около 20 т. на почивката се запази и през третата част, а до края се увеличи още повече.
Всички титуляри на победителите завършиха с 15 и повече точки, като най-много – 37 наниза Теодор Николов. Калоян Петров се включи със 17 т., по 9 борби и отнети топки и 7 асистенции, а Ангел Илиев записа 16 т., 6 борби и 4 асистенции. За Рилски спортист-2 с 28 т. се отчете Мирослав Васов, а с по 10 завършиха Николай Гелов и Даниел Петров.
В последния кръг от първия полусезон Видабаскет гостува на Балкан-2.