Братя Пулеви наградиха медалисти от Враца /Снимки/

02.12.2017 11:57

Шестима представители на СК Спартак при ОДМВР – Враца участваха в републиканско първенство по бокс за служители на МВР. То се проведе в спортен център „Пулев“ в столицата.

Шампион при 91-килограмовите стана Венцислав Иванов. Той победи по точки на полуфинала Христо Иванов от ОДМВР – София, а на финала надигра убедително Димитър Пеев от ОДМВР - Шумен. В същата категория Владислав Нинов отпадна по точки от Пеев и взе бронз. Медал със същото покритие спечели Димитър Банков /до 75 кг/. Заради контузия той се отказа във втория рунд срещу Слав Атанасов от Академия МВР. При до 81-килограмовите, отново на полуфинал, дебютантът на боксовия ринг Ивайло Стоянов не доигра мача с Калоян Дамянов. В тежката категория + 91 кг Димитър Димитров завоюва четвъртия бронзов медал, а Петко Петков отстъпи по точки във финалната среща на Стоян Маринов РДГП - Русе и остана със среброто. „Равносметката от участието ни в първенството е повече от успешна – златен медал за водача на отбора Венцислав Иванов, 1 сребърно и 4 бронзови отличия”, заявиха от СК Спартак.

Призьорите бяха наградени от братята Кубрат и Тервел Пулеви.