Мездренчани печелят купа за България в Чанаккале

18.11.2017 18:06

Мездренчаните Йоло Николов и Митко Ценов, заедно с бившия им съотборник в местния клуб Атлет Иван Попов се наредиха на второ място в отборното класиране при мъжете на балканския шампионат по кроскънтри в Чанаккале /Турция/. Първи са домакините, а трети са сърбите. Състезанието се проведе при проливен дъжд и тежко трасе за бягане.

При мъжете на 8 км Йоло Николов е 6-и с 34:51 мин., а Митко Ценов е 8-и с 35:23 мин. Третият национал от Атлет /Мездра/ Иво Балабанов е 6-и на същата дистанция при младежите до 23 г. с 27:14 мин.
При девойките до 20 г. Силвия Георгиева, Лиляна Георгиева, Девора Аврамова и Елица Тодорова заеха 3-о място след отборите на Турция и Румъния.

Представителите на южната и северната ни съседки спечелиха съответно 4 и 2 титли, като не оставиха шансове за индивидуални медали за останалите участници. Сърбия, Израел и България успяха да класират отбори в челната тройка в различните възрастови групи.