Попица катурна Брусен от върха в „Б” група

17.10.2017 10:37

Ботев /Попица/ срази Ботевъ /Брусен/ с 4:1 в дербито от VI кръг между втория и първия в областната „Б” група на Врачанско. Гостите дойдоха със самочувствието на единствения тим, който не бе губил и точка от началото на сезона. Домакините обаче още през първата част материализираха превъзходството си чрез попадения на Асен Андреев и Мариян Бойков. След почивката картината на терена не се промени особено. Четворката за попичани оформиха Борислав Стоянов и Диан Динков от дузпа. Веселин Цеков отчете гостите.

Любимец и Искра извъртяха боево равенство 2:2. За търнавчани точни бяха Радослав Деновски и Венцислав Иванов, докато за отбора от Власатица реализираха някогашните съотборници в юношеската формация на Ботев /Кр/ Мартин Гергов и Веселин Русинов /3 гола в последните 2 мача/.

Ботев /П/ поведе с 16 т. пред Ботевъ /Брусен/ с 15 и Строител /Кунино/ с 10 т., който е с мач по-малко.