Ботев удари Созопол край морето с 2:1

01.10.2017 11:24

Л

Ботев излъга Созопол с 2:1 и остана на върха във Втора футболна лига. Врачани изтръгнаха успеха след автогол в последните минути на срещата от 10-ия кръг.

Двубоят започна скучно и до средата на първото полувреме не се случи нищо интересно на терена. В 28-та мин. обаче Петър Альошев откри резултата. След изпълнение на корнер, Боби Борисов свали топката и централният бранител Альошев опъна мрежата на домакините отблизо.

Отговорът на Созопол не закъсня и 10 минути по-късно те изравниха резултата. Домакините изпълниха пряк свободен удар, вратарят на врачани Николай Кръстев изби топката, която попадна у Кристиян Пашов и той отблизо опъна мрежата за 1:1.

През втората част и двата съперника опитаха да се надлъжат, но до заключителните минути това не се отдаде на нито един от тях. В 86-та мин. обаче Мустафа Мустафа си заби топката в собствената мрежа, с което подпечата успеха на врачани.

След последния съдийски сигнал футболистите поздравиха 50-те момчета със зелени шалчета, които пътуваха