Кметът на Белоградчик Боян Минков популяризира в страницата си във фейсбук новия видеоклип на песента „Нашият град“ на група „Тангра“, сниман през лятото в града на скалите. Със съгласието на авторите „Нашият град“ вече е химн на града. Официалната премиера на клипа предстои, но той вече беше показан в обществената телевизия.
„Благодаря на автора на текста - поета Александър Петров, на наследниците на композитора Борис Карадимчев, и на изпълнителите от „Тангра“, които разрешиха песента да се стане химн на Белоградчик. Имаме договор между Община Белоградчик и групата за съвместни права върху песента.“, казва кметът Минков.
Автор на клипа е Емил Маджаров. Сниман е в лятното кино „Гъбите“, както и на емблематични места от преди 43 години - стария хотел на Балкантурист, днес хотел „Скалите “, централния площад, Младежкия дом и скалите и крепостта „Калето“.
Музикантите от група „Тангра“ поставиха началото на сътрудничеството си с община Белоградчик през това лято, която дадоха старт с грандиозен концерт на културната програма в туристическия град. Точно тогава кметът Боян Минков предложи на музикантите да запишат нов видеоклип, римейк на песента "Нашият град" и я поиска химн на Белоградчик.
Песента“Нашият град” се ражда в далечната 1980 г. Това е първият текст за песен, който поетът Александър Петров пише. Той разказва, че на столичния бул. “Витоша” случайно се засича с композитора Борис Карадимчев.
“По това време си търсех работа и той ме попита: Искаш ли да изкараш някой лев, нали си завършил българска филология? Предложи ми да напиша текст за песен за провинциален край, защото имал поръчка от съюза на композиторите”, разказва във филма “Оловният войник” Александър Петров. И първите думи, които му дошли в главата, били за малкия град, в който няма какво да се случи. Песента изпява и записва група “Тангра”, чийто вокал по това време е Чочо Владовски.
Александър Петров продължава да е в търсене на работа и финансовото му положение е доста затруднено. В заложна къща на ул. “Позитано” докато чака да му дойде реда, за да заложи пишещата ис машина, чува за първи път по радиоточката да звучи неговата песен “Нашият град”. Първите месец-два слушателите не разбирали посланието. Пращали писма, че е обидна за малките градове. Но изведнъж завалели хиляди, вече одобрителни писма, някои от които той все още пази. И винаги ще е безкрайно признателен на Борис Карадимчев, защото благодарение на него животът му се преобръща, разказва поетът във филма „Оловният войник“.
Още с излизането си през 1980 година песента става хит , а през 1981 г. е записан в Белоградчик и видеоклип към нея.
Така след близо 44 години хитовата за десетки българи песен „Нашият град“ днес заживява нов живот като химн на Белоградчик и нов видеоклип към нея.