Тежко поражение за Дреновец на старта във Велико Търново

05.08.2022 20:01

Етър 2 победи Дреновец с 5:0 /2:0/ в първия мач от новия сезон на СЗ Трета лига.

Първият гол падна в 21-ата минута, когато Гугучков бе изведен от дълбочина и прехвърли излезлия да го пресреща вратар – 1:0. Две минути по-късно Кристиян Димитров от фаул отправи нисък удар, изваден от Весков в корнер. Гостите, които бяха дошли само с една резерва, също опитваха атаки, но така и не затрудниха опитния вратар Иван Георгиев, който уверено обра всички топки.

В 38-ата минута Север Алиев също стреля от фаул и вратарят извади в корнер. С красив гол Кристиян Димитров удвои резултата в 42-ата минута, като от 30 метра овладя топката и с мигновен удар я прати в гредата и оттам в мрежата – 2:0. В самия край на полувремето и Златин Боянов можеше да се разпише, като получи пас отляво, но стражът отново спаси.

Същото се повтори и в 57-ата минута, когато Весков пак отрази удара ва Боянов. В 59-ата минута Траян Димитров навлезе отдясно и пусна пред вратата на Златин Боянов за 3:0. После етърци намалиха темпото, но продължаваха да търсят головете. Калоян Ненчев в 67-ата минута отблизо стреля във вратаря, а после и удар на Атанас Атанасов бе уловен.

Последните два гола паднаха в 2-минутното добавено време на мача. Първо Калоян Ненчев се пребори за топката и с прехвърлящ удар вкара за 4:0, а секунди преди края Александър Гугучков излезе сам срещу Весков и оформи крайното убедително 5:0.

За Дреновец започнаха: Юлиян Весков, Теодор Димитров, Денис Николов /к/, Веселин Борисов, Венелин Тодоров, Емил Каменов, Калоян Иванов, Теодор Петков, Светослав Бонев, Денис Димитров, Макс Велков.

Снимка: ФК Дреновец