Събития

Случаите на морбили във Врачанско продължават да растат

  20.05.2026 08:00             
Случаите на морбили във Врачанско продължават да растат

Продължава разпространението на морбили в област Враца. Новите случаи през последната седмица са 14, показва седмичната справка на Регионалната здравна инспекция. През първите седем дни на май са били регистрирани 10 заразени, а за този период в края на април - 22-ма души.

Първите случаи на морбили в региона бяха установени през януари. Още тогава бяха предприети редица мерки за ограничаване на разпространението на заразното заболяване. Основен акцент е поставен на имунизацията, поради непълното покритие със задължителните ваксини, особено сред ромските общности в няколко общини.
И през този месец от регионалната инспекция във Враца са раздадени стотици дози ваксини.


//bnrnews.bg/



8 са загинали по шосетата в Монтанско от началото на годината
Проведе се пролетен турнир по тенис на корт „Козлодуй и приятели”
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Плаваме с историческия кораб "Радецки" по време на 2-ри Ретро парад Козлодуй
Фестивал „Детското затлъстяване OFF“ във Враца
Община Видин въведе в експлоатация обновения път към Индустриален парк „Видин-Юг“