Кариана завърши сезона подобаващо, Бдин разгроми Ком /СНИМКИ/

28.05.2017 21:01

Кариана завърши сезона с победа у дома. Момчетата на треньора Атанас Джамбазки се наложиха с 2:0 над Севлиево в предпоследния кръг на Северозападната Трета лига, пред погледа на председателя на ЗС на БФС Бончо Генчев.

Домакините направиха куп пропуски през първата част. Още в 8-та мин. от пряк свободен удар Ангел Русев стреля до лявата странична греда. В 13-та мин. карианци изпуснаха най-чистото си положение, когато страхотен удар отляво на Евгени Игнатов накара вратаря Христов да плонжира и с върха на пръстите да избие топката в корнер. Цветко Иванов пък се опита отдалече да намери мрежата му, но кълбото рикошира в гърба на противник и облиза напречната греда. В 45-та мин. главният съдия Георги Гинчев отмени гол на Ангел Русев заради засада. Въпреки бурните протести на домакините попадението не бе зачетено.

Само 3 мин. след подновяването на играта Русев бе спънат в наказателното поле от вратаря Христов, а Борис Петков хладнокръвно вкара дузпата за 1:0. Девет минути по-късно резултатът можеше да набъбне, но ударът на Русев бе избит с мъка от стража. Гредата пък спаси гостите след тупалка на Борис Петков. Севлиево създаде едно единствено чисто положение за целия мач, когато в 70-та мин. от воле Добрин Петров стреля, но Павел Станев бе на мястото си и изби в корнер. След пас от дълбочина, Ангел Русев се измъкна от защитата на гостите и пусна топката покрай Христов за 2:0 в 77-та мин. В даденото от рефера продължение Николай Николов бе изритан зверски от играч на Севлиево. Домакините скочиха, като най-деен в словесните  пререканията беше Евгени Иванов-Геко, който получи червен картон.

За Кариана играха: Станев, Цолов, Илиев, Цв. Иванов, Дичев, Цеков, Игнатов, Боянов, Русев /85 Евг. Иванов/, Николов и Петков.

За Севлиево ритаха: Христов, Андреев, Чирпанов, П. Иванов /62 Георгиев/, Велев, Копаранов, Илиев, Г. Иванов, Макавеев /55 Минчев/, Л. Иванов /86 Савов/ и Петров.

Бдин разгроми Ком насред Берковица с 10:0. Калоян Цветков откри резултата в 12-та мин., а до почивката се разписаха още Янек Кирилов в 29-та, Александър Соколов в 33-та от дузпа и Лъчезар Георгиев в 42-та мин. През втората част паднаха още 6 гола дело на Стойчо Стойков в 49-та, Янек Кирилов в 61-та, Людмил Иванов в 70-та, Мартин Михайлов в 73-та и Деян Захариев, който бе точен в 75-та и 80-та мин.

Бдин е на 6-о място с 49 т. /76:32/, на точка зад Вихър /Славяново/. Ком е предпоследен със 7 т. /19:134/.