Монтана 2003 си осигури предимство в плейофите срещу Берое /СНИМКИ/

28.03.2017 20:36

Шампионът на България Монтана 2003 завърши на второ място в редовния сезон на държавното първенство по баскетбол за жени. Тимът на Стефан Михайлов победи у дома Берое /Стара Загора/ с 86:73 т., осигурявайки си предимство за плейофите. До момента отборът е с актив 11:4, а съперникът им е с 8:7. Двете формации ще се срещнат и в плейофите.
Берое започна ударно мача и поведе със 17 т. в първия период след серия 19:5. Монтанчанки допуснаха доста грешки, но постепенно във втората част започнаха да подобряват играта си и след силна серия от 14:0 до почивката дори обърнаха развоя на срещата и дръпнаха с 5 т. Домакините изиграха още по-силен трети период и поведоха с 21 т. след него. Заралийки успяха да спечелят последната част, но не можеха да свалят голямата разлика.
Радостина Димирова отново бе най-полезна за победата на Монтана с 21 т., а 20 т. отбеляза Цветомира Шаренкапова като добави още 6 асистенции и 6 борби. Шарел Алън направи даъл-дабъл с 15 т. и 10 борби, а Лиза Бърджис приключи с 12 т. и 8 борби. Даниела Петева допринесе с 10 т., 6 асистенции и 5 борби.

Две минути преди края Виктория Стойчева получи контузия в лакътя на дясната ръка и беше закарана в болницата за снимка.

За Берое Стефка Митева бе над всички с 18 т. и 9 борби, а 17 т. реализира Зорница Костова. Джазмин Пъркинс отбеляза 13 т., Ралица Нанева реализира 11 т., а с 10 т. и 9 борби приключи Моник Рийд.

Кметът на Монтана Златко Живков изгледа мача в компанията на шефа на волейболния клуб Стоян Костов.

В следващия последен кръг на 2 април шампионките гостуват на Нефтохимик 2010 в Бургас, а Берое приема Септември 97.