Шампионките пречупиха аутсайдера за десетата си победа

22.03.2017 14:43

Десета победа от началото на женското първенство записа шампионът Монтана 2003. Тя дойде срещу младия отбор на Септември 97 в София след резултат 75:56. Така тимът от Северозапада остава твърдо на второто място с баланс 10:4. Той тръгна силно и поведе бързо с 12:2. Все пак до почивката домакините се държаха добре и разликата в полза на шампионките се движеше около 10 т. В третата част обаче монтанчанки заздравиха още повече защитата и довършиха спокойно двубоя.

Най-резултатни за победителките станаха Лиза Бърджис и Анна Соколан с по 19 т., а американката грабна и 10 борби за дабъл-дабъл. Христина Иванова пък се включи с 13 т. и 5 асистенции.

За домакините 13 т. и 8 асистенции имаше Ивона Илиева, докато Коприна Рашова направи дабъл-дабъл с 11 т. и 11 борби.

На 28 март Монтана приема Берое /Стара Загора/. Последният Септември, който е с 14 поражения, в неделя играе с лидера Хасково 2012.