Любимец чупи 4-годишен карък, футболна еуфория в Белослатинско

13.03.2017 12:07

Първенството в областната „Б” група на Врачанско бе подновено с 3 срещи от XI кръг, в които победите извоюваха представителите на община Бяла Слатина, нещо, неслучвало се доста отдавна.

Любимец счупи брадясал карък, след като записа първи успех при гостуване от 4 сезона насам. Търнавчани надвиха Искра във Власатица с 2:1 и се измъкнаха от последното място. Вратарски грешки доведоха до равновесие в резултата през първата част. Завърналият се в състава на Любимец – Венцислав Иванов вкара за 0:1 в 4-та мин. Домакините натиснаха, но в 25-та мин. пропуснаха дузпа. Все пак в 38-та мин. стигнаха до изравняване за 1:1. След почивката и двата тима създадоха добри ситуации, късметът обаче бе на страната на гостите, които чрез Галин Митев изковаха дългочаканата победа извън Търнава с 2:1 и зарадваха наставника Пламен Пешев. Двубоят премина при безупречно съдийство на топ рефера Росен Гановски.

Разликата между първия и втория в класирането се запази. Лидерът Ботев /Бърдарски геран/ постигна деветата си поредна победа с 2:1 в Гложене над Септември и води с актив от 27 т. Гложенци поведоха до почивката, но през втората част Георги Георгиев-Гълъба изравни в 60-та мин., а Валентин Андреев вкара в 72-та мин. И за двете попадения асистира Даниел Христов.

Ботев /Попица/ срази Ураган 33 /Софрониево/ с 4:0 след попадения на Лило Лилов, Диан Динков, капитанът Николай Иванов /на последната снимка/ и Дейвид Димов-Неймар. Попичани събраха 24 т. и дишат във врата на банатчаните.