Шампионът Вихър сгъна Танаско Раджич в 2 полувремена, третото е без победител /СНИМКИ/

11.03.2017 20:43

Шампионът на четвърта монтанска футболна дивизия Вихър /Николово/ победи с 4:1 сръбския Танаско Раджич. Приятелската международна среща се игра на изкуствения терен в градския парк „Огоста”. Двубоят завърши на осветление.

Двата отбора се хвърлиха в здрав мач още от самото начало. По-мотивирани бяха домакините. До почивката момчета на играещия треньор Бисер Ефремов направиха преднината си класическа. В 5-та мин. Кристиян Методиев-Пато засече центриране от фаул на Ефремов. 10 мин. по-късно Милен Заков покачи на 2:0 след асистенция на Мартин Истатков-Джинката. Методиев вкара за 3:0, като се възползва от центриране отдясно на Емилиян Ивов-Емко. Сърбите реализираха почения си гол в 48-та мин. чрез Драган Чирич. След два пропуска Денислав Езекиев се разписа за крайното 4:1 в 71-та мин., засичайки пас на Истатков.

Това бе втората приятелска среща между Вихър и Танаско Раджич. Двубоят в Пирот бе спечелен от сърбите с 3:1.

„Стана изключително интересен мач. Домакините ни превъзхождаха и заслужено биха. Те са много гостоприемни. Убеден съм, че приятелството между нашия тим и Вихър ще продължи”, каза след мача ръководителят на Танаско Раджич Мирослав Лилич.

Сърбите са шампиони и лидери в местната четвърта дивизия. Лилич не скри амбицията от следващия сезон тимът да играе в по-горна група.

„Ние възстановяваме една забравена дружба с Пирот, която е още отпреди 10 ноември. Отборът на Танаско Раджич игра много амбициозно и надъхано”, коментира президентът на Вихър Георги Славчев.

И двамата ръководители бяха категорични, че в третото полувреме на мача няма да има победители.