Дреновец и Вихър /Н/ извъртяха 3:3 в интригуващ спаринг

19.02.2017 16:26

Шампионът на четвърта монтанска футболна дивизия Вихър /Н/ направи 3:3 като гост на Дреновец във втората приятелска среща между двата тима. Първата беше спечелена с 2:0 от николовчани. В 17-та мин. на днешния мач едно от новите попълнения в състава им Мартин Истатков проби по десния фланг и сервира топката на Кристиян Методиев-Пато. Нападателят за пореден път показа головия си нюх и прехвърли вратаря за 0:1. С далечен изстрел от 20 метра на Денис Гърлов домакините изравниха до почивката. Лъчезар Григоров даде отново преднина на монтанския шампион, а Пато покачи на 1:3 в 60-та мин. Наставникът на Вихър Бисер Ефремов направи смени. Играчите на Дреновец се възползваха от промените и вкараха два гола за крайното 3:3. Точен беше отново Гърлов, а името си сред голмайсторите записа и Цветомир Димитров.

„От контролите досега в тази играхме най-добре. Създадохме много положения, а защитата се представи стабилно. Доволен съм от всички”, каза треньорът на Дреновец Любен Любенов. На 25 февруари в 13 ч. неговият тим ще приеме за спаринг лидерът във Врачанско Манастирище. В края идната седмица пък Вихър /Николово/ ще пътува за Сърбия за приятелски мач в Пирот.