Монтана 2003 оглави Адриатическата лига след успех над босненки

15.02.2017 21:55

Монтана 2003 записа нова победа в Адриатическата лига. Тимът посрещна босненския Плейоф Ултра и го победи с 93:70 т. Мачът бе равностоен в първите 5 мин., след които резултатът бе 10:10. До края на първата част обаче домакините завършиха със серия от 18:4 и дръпнаха в резултата. Във втората част гостите понамалиха. Всичко се реши след паузата, когато монтанчанки излязоха пределно мобилизирани и вдигнаха преднината си на над 20 т. Шампионките на България наказаха съперника с 8 тройки от 24 опита, докато босненките имаха само 2 от 10, което доведе до сериозна разлика.
Най-резултатна за успеха стана Цветомира Шаренкапова с 16 т., 6 борби и 5 асистенции. Даниела Петева се включи с 15 т., а Шарел Алън отново бе полезна със своите 14 т., 8 борби и 7 асистенции. За гостите Николина Делич завърши с 23 т. и 15 борби.

Сред зрителите на мача бе и кметът Златко Живков.

Монтана 2003 вече е с баланс 9:3 и е на първо място в класирането с мач повече. Родният шампион вече се е класирал за финалната четворка на турнира, а в останалите си два мача до края на редовния сезон трябва да се бори за класиране и да разбере кой ще е съперникът му на полуфинала. Следващата среща на монтанчанки е на 28 февруари у дома с Берое /Стара Загора/.