Партизан взе реванш от Монтана 2003

04.02.2017 18:46

Последният отбор в класирането на Топ 8 в Адриатическата лига за жени Партизан 1953 прекъсна серията от шест поредни победи на Монтана 2003 в турнира. Сръбкините победиха със 73:66 в изтеглен мач от  VI кръг на втората фаза. Българките изоставаха през целия мач и въпреки че в последната част намалиха разликата, не успяха да обърнат резултата.
Домакините поведоха в началото и поддържаха малка преднина през първия период, който спечелиха с 22:18. През втората част Монтана имаше сериозни проблеми в нападение и вкара само 8 т., което позволи на Партизан да се откъсне със 17. Стабилната преднина на сръбкините се запази и през третия период, след който водеха с 15 т. Със серия от 19:8 Монтана успя да се приближи само на 4 т. при 4 минути до края, но не успя да направи нищо повече.
Цветомира Шаренкапова отбеляза 15 т. за българките, а с по 13 се включиха Шарел Алън /7 асистенции/ и Радостина Димитрова /7 борби/. За победителките Милана Живадинович наниза 26 т. и добави 9 борби и 6 асистенции, а с 14 т. и 7 борби се отчете Иванка Матич.
Само преди 10 дни Монтана победи Партизан у дома с 22 т. разлика – 87:65. До момента родните шампионки са със 7 победи и 3 загуби и са в горната част на временното класиране.