Монтана отстъпи във волейболното дерби от ЦСКА

24.01.2017 21:08

Монтана загуби у дома от ЦСКА с 1:3 /25:20, 23:25, 15:25, 18:25/ в дербито от XIV кръг на Суперлигата. Мачът се игра пред около 800 зрители в зала "Младост". Кметът Златко Живков изгледа двубоя в компанията на легендата на българския волейбол Борислав Кьосев.

Монтанци започнаха по-добре срещата и при първото техническо прекъсване водеха с 8:5. Те задържаха преднината си, а в края на гейма 4 поредни аса на Минчо Минчев при 17:14 взривиха по-голяма част от публиката. ЦСКА бе подкрепян от местния фенклуб на "червените", както и от привърженици на отбора от Враца.
Във втория гейм ролите се размениха. ЦСКА бе отборът, който започна по-силно и поведе с 8:2. "Червените" стигнаха до преднина от 7 т. при 11:4, която успяха с лека ръка да пропилеят. Монтана отново разчиташе на силния си сервис и изравни резултата за 17:17. До края гейма вървеше точка за точка. Напрежението бе огромно, но ЦСКА издържа и съумя да изравни. В тази и в следващата част заработи блокадата на армейците. В третия гейм гостите натрупаха аванс от 6 т. при второто техническо прекъсване. За разлика от втората част обаче, този път "червените" не изпуснаха преднината си и дръпнаха с 2:1. В третия гейм те записаха 6 блока, а в предишния имаха 5.
В четвъртата част Смилен Мляков бе играчът, който поведе ЦСКА към победата. Диагоналът завърши с 23 точки (1 ас, 6 блокади). Христо Цветанов добави 17 т. за победата (4 блокади). За домакините най-резултатен бе Минчо Минчев със 17 т. (5 аса, 1 блокада).