Шампионът срази Септември в София, пак е на върха

12.01.2017 09:28

Шампионът на България при жените Монтана 2003 записа лесна победа в VIII кръг от държавното баскетболно първенство. Отборът победи Септември 97 в София с 95:42. Още от първата част гостите доминираха на терена и бързо натрупаха преднина от 20 т. До почивката авансът им скочи над 30 т., а след третата четвърт – и над 40 т. До края остана мачът просто да се доиграе.
Пет баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатна с 25 т. беше Димана Макариева, която хвана и 6 борби. 13 т. добави Дебора Филипова, а 12 Т. и 7 борби – Христина Иванова.
Монтанчанки се изравниха с Хасково 2012 с по 5 победи и загуба на върха във временното класиране, а столичанки продължават да са последни със 7 поражения. В следващия кръг баскетболистките на Стефан Михайлов посрещат Берое в дербито.