Видабаскет пречупи и ЦСКА

04.12.2016 20:53

Видабаскет остана на върха в класирането на западния регион в „А” група. Видинчани се наложиха над ЦСКА със 70:65 т. „Червените” водеха почти през целия мач у дома, но изпуснаха съперника в последната част. Армейците започнаха уверено със серия от 8:2. Видабаскет обърна на няколко пъти в края на втората част и след оспорвани минути домакините запазиха малък аванс на почивката. Оспорвана се запази третата четвърт, но тимът на Йордан Колев поддържаше малък аванс. Видабаскет започна последния период със серия 9:2 и обърна нещата в своя полза, удържайки 6-а поредна победа.
Пламен Станков бе най-резултатен за победата с 23 т., а Радослав Колев и Теодор Николов отбелязаха по 10 т. За ЦСКА Ивайло Тонев бе отново най-полезен с 24 т. Георги Кендеров записа дабъл-дабъл с 16 т. и 14 борби, както и Георги Илиев с 11 борби и 10 т.