/ОБНОВЕНА + Снимки/ Юношите на Монтана губят на два фронта за купата

29.10.2016 15:52

Двете юношески селекции на Монтана претърпяха поражения в първите осминафинални срещи от турнира за купата на БФС. Днес старшата възраст отстъпи с 0:1 на Лудогорец /Разград/. Мачът се игра на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста”. Много напрежение имаше в двата състава. Монтанци бяха доста надъхани да се докажат пред формацията на шампионите и донякъде успяха. Първата част завърши без голове. Единственото попадение падна в 52-та мин. След извеждащ пас на Андриан Димитров топката попадна в Тони Иванов. Крилото на Лудогорец напредна по десния фланг и пусна кълбото покрай вратаря Юлиян Весков. Голът вкара напрежение и на резервните скамейки. Треньорските щабове на Монтана и Лудогорец си отправиха по няколко закачливи думи, но делегатът на двубоя ги укроти. До края на срещата на два пъти стражът на Монтана се справи с противниковите атаки. Домакините веднъж имаха шанс, но не съумяха да вкарат изравнителен гол. Наставникът на Лудогорец Юри Васев не бе доволен от терена и топката - била мека, а монтанци отказали да играят с тази на разградчани, с която ритали отборите в Шампионска лига.

Вчера младшата възраст от стадион „Огоста” загуби гостуването си на Дунав /Русе/ с 0:3 /0:1/. Антонио Обрешков се отличи с два гола за домакините. Той вкара преди почивката и в 68-та мин. Точен беше и Румен Тодоров. Реваншите са през ноември. Купата при юношите старша възраст е доста апетитна, тъй като победителят ще играе догодина в младежката Шампионска лига.