Ботев /Вр/ удари лошо Лудогорец II с 2:0 като гост

23.10.2016 10:36

Ботев спечели с 2:0 гостуването си в Разград на втория състав на Лудогорец в мач от Х кръг на Втора лига. Гостите вкараха по един гол в началото на двете части и си тръгнаха щастливи с трите точки. Това беше деветият им пореден мач без загуба от началото на кампанията. Успехът в Разград сложи край на петте равни срещи, които имаха досега възпитаниците на Бойко Величков.

Ботев влезе по-добре в мача и в 7-та мин. Павел Петков опъна мрежата на домакините за 0:1. Той се възползва от пробив на Калоян Цветков по фланга. До средата на първата част разградчани не успяха да направят нищо сериозно. В 57-та минута Тодор Чаворски се появи в игра и секунди по-късно удвои преднината на врачани на 0:2. Нападателят на Ботев се разписа след разбъркване в наказателното поле на домакините, след като насочи с топовен шут отскочилата топка. В 72-та мин. Чаворски можеше да направи преднината на гостите класическа, когато след центриране от корнер нанесе тежък удар с глава, който бе спасен от вратаря на Лудогорец II. Стражът на гостите Ивайло Яначков също се прояви с няколко класни спасявания, с което помагна на тима си да задържи преднината от 2 безответни гола.

Агитка от около 40 души, която тръгна днес от Враца, подкрепяше своите в Разград.

Повече за мача и отзивите след него - четете във в. "Конкурент".