Кариана сломи Литекс в супер дербито, остана на върха

09.10.2016 19:38

Кариана /Ерден/ запази лидерската си позиция в Северозападната Трета лига. Момчетата на треньора Георги Владимиров победиха с 1:0 у дома Литекс /Ловеч/ в дербито на 9-ия кръг. Така карианци записаха осма победа от началото на сезона и вече имат актив от 25 точки.

С голямо напрежение и по-здрави единоборства започна мача в Ерден. Главният арбитър Георги Давидов укроти страстите с жълти картони за играчите на Кариана Цветко Иванов и Евгени Игнатов-Бамзе. Домакините закономерно откриха резултата в 19-ата минута, след центриране от корнер на Йордан Тодоров-Паро, топката прехвърли отбраната на гостите, централният защитник на карианци Георги Георгиев се извиси над всички и с глава прати топката в обратния ъгъл на вратаря Вълков за 1:0. В 27-ата минута Вълков спаси далечен удар на Борис Петков.

В 52-рата минута капитанът на домакините Евгени Игнатов видя, че Вълков е излязъл извън наказателното поле и се опита да го прехвърли, но не намери опразнената врата. Домакините можеха да вкарат втори гол, но ударът на Деян Иванов от линията на наказателното поле облиза дясната странична греда на ловчанлии. Литекс също погледна към вратата на карианци, когато удар на Искрен Писаров в 55-ата минута бе избит от вратаря Станев в корнер. След изпълнението му Грозев би, но Станев отново спаси. Напречната греда спаси гостите в 65-ата минута, когато след центриране от фаул на Борис Петков вратарят Вълков не прецени ситуацията. След последния съдийски сигнал публиката навлезе на терена, за да поздрави момчетата на Владимиров. Собственикът на Кариана Милан Йосифов се изкефи максимално и бе на седмото небе от радост. Над 600 зрители изгледаха дербито на стадиона в Ерден. Сред тях бе кметът на Монтана Златко Живков и целия спортно-технически състав на Монтана. Кметът на Криводол Петър Данчев също бе сред публиката.

КАРИАНА /ЕРДЕН/ - ЛИТЕКС 1:0

1:0 Георги Георгиев 19

КАРИАНА: Станев, Цв. Иванов, Цолов, Георгиев, Илиев, Тодоров, Петков, Д. Иванов /74 - Борисов/, Ан. Русев /86 - Цеков/, Игнатов, Рангелов /42- Ал. Димитров/

ЛИТЕКС: Вълков, Грозев, Генков, Филипов, Ив. Иванов, Р. Иванов, Писаров, Д. Русев /60 - Селимински/, Димитров, Тодоров /57 - Петков/, Мицаков