U19 Ботев победи Верея с 2:1 в късна драма

02.10.2016 14:52

Късна драма донесе победата на Ботев над Верея в мач от елитната футболна дивизия до 19 години. Мачът, който се изигра във Враца днес, беше решен в 88-та мин. Тогава с топовен шут от над 25 метра в стил "Кайзера" Иван Ерменков забоде топката за крайното 2:1, с което донесе изстраданата победа на домакините.

Три минути по-рано домакините останаха с човек по-малко, след като капитанът им Николай Михайлов беше изгонен с директен червен картон за удар на противник при спряла игра /това е вторият подобен инцидент в мач на врачани на стадион "Христо Ботев"/.

Ботев вкара гол от дузпа на Верея и поведе с 1:0 в 33-та мин. Попадението реализира централният бранител Георги Кузовски, който опъна мрежата от "бялата точка". Наказателният удар беше отсъден от главния съдия Николай Малджански за нарушение в пеналта, извършено срещу Анди Краев.

В 47-та мин. Виктор Василев пропусна да накаже грешка в защитата на гостите.

Последваха силни минути за Верея. В 57-та мин. бомбен шут от 22 метра Лъчезар Захариев заби топката под гредата за 1:1. В следващите 2 минтути Емре Емин пропусна две възможности да довърши врачани, като при първата решително се намеси вратарят Стилиян Бонев.

В последните 5 минути на срещата, когато бяха с човек повече на терена, гостите пропуснаха две чисти положения. Веднъж пък гредата спаси Верея от попадение след изстрел на изгонения по-късно Николай Михайлов.

Монтанска футболна бригада ръководи мача на юношите старша възраст на Ботев и Верея, който започва в 15.30 часа във Враца. Главен съдия е Николай Малджански, помагат му Даниел Цолов и Николай Михайлов.

За Ботев започнаха: Ботев: Илиян Бонев, Валентин Парасков, Минко Ластърджиев, Георги Влайчовски, Георги Кузовски, Ивант Ерменков, Ваклин Николов, Николай Михайлов, Виктор Василев, Адриян Краев и Селим Буковски