ВК Град пречупи Звездец, върна се в Топ 3

20.01.2020 17:20

ВК Град /Белоградчик/ се наложи над набралия инерция Звездец (Горна Малина) в среща от 11-ия кръг на Западната група на Висшата лига. Момчетата на Христо Христов надделяха над домакините с 3:2 (24:26, 25:19, 14:25, 29:27, 15:11) и спряха победната им серия от четири поредни успеха.

В първата част Звездец имаше водеша роля и въпреки борбата в ключовите моменти, успя да поведе в резултата. Впоследствие ролите се размениха и Град спечели втория гейм. Последва безапелационна победа на състезателите от Горна Малина в третата част. Темпото се запази и след това, но гостите съумяха да излязат от ситуацията и да вкарат мача в тайбрек. Там нямаше изявен лидер през по-голямата част от времето, но след 10-та точка момчетата от Белоградчик поеха инициативата и изковаха успеха.

ВК Град се изкачи на третата позиция със 17 точки (6 победи, 4 поражения), Звездец слезе на пето място с 16 точки и баланс 5:5.