Бойчиновци свали от върха лидера Шурданица

17.11.2019 14:14

Бойчиновци нанесе първа загуба за сезона на Шурданица /Георги Дамяново/ и го измести от първото място във временното класиране на монтанския елит. Дербито от последния за есенния полусезон XI кръг завърши 3:1. Веселин Троянов откри резултата в 8-та мин. с неспасяем шут с левачката от границата на наказателното поле. Минута преди почивката Иво Ангелов засече с глава центриране от корнер и изравни. Домакините отново поведоха в 56-та мин., когато Кристиян Радославов бе изведен сам срещу вратаря и вкара за 2:1. Владислав Георгиев след слалом между четирима футболисти на гостите оформи крайното 3:1 за формацията на Иво Видов.

Срещата бе коректна, като главният съдия Емилиян Тодоров показа само 3 жълти картона – 1 за домакините и 2 за гостите.

Бойчиновци поведе с 24 т. пред Шурданица с 23 и Вихър /Н/ с 22 т. /2 мача по-малко/.