Ботев губи безславно от Царско село в София /Снимки/

21.10.2019 18:19

Царско село срази Ботев /Вр/ с 3:0 в среща от 13-ия кръг на елита. Първият шанс се откри пред врачани още в 3-та мин. Валери Божинов изведе зад гърба на защитата на домакините Петър Атанасов, но Мартин Кандански го парира. Малко по-късно Родни Антуи шутира от малък ъгъл, без проблеми за Красимир Костов. В 27-ата минута Карачанаков стреля от границата на наказателното поле, Костов отби силния изстрел. В 28-та мин. Уесли Ната навърза двама и последва перфектен пас към Карачанков, който вкара на празна врата, макар и от нищожен ъгъл.

В 49-ата минута звездата на Царско село Родни Антуи бе изведен зад гърба на отбраната на Ботев, след което холандецът матира Костов с прекрасен удар от дистанция за 2:0.В 56-ата минута Антон Карачанаков центрира от фаул в наказателното поле към Мартин Кавдански, който стреля с глава, но над вратата. Секунди по-късно Карачанаков бе близо до втория си гол в срещата, но Костов изби с крак.

В 68-ата минута падна нов гол в мрежата на врачани. В негов автор отново се превърна Родни Антуи, който мина като на парад през защитата на "зелените" и  с техничен шут от около 20 метра не остави шанс на Красимир Костов за 3:0.

В 79-та минута Валери Домовчийски стреля от пряк свободен удар, но шутът му премина далеч от целта. В 88-та мин. вратарят на домакините спаси опасен удар на Мечев.

За Царско село започнаха: Джони Пласид, Йордан Минев, Мартин Кавдански, Густаво Карбониери, Веселин Минев, Реян Даскалов, Уесли Ната, Серкан Юсеин, Антон Карачанков, Венцислав Христов, Родни Антуи.

За Ботев стартираха: Красимир Костов, Андреас Васев, Ангел Лясков, Венцислав Керчев, Илия Миланов, Георги Вълчев, Даниел Гаджев, Даниел Генов, Петър Атанасов, Доминик Янков, Валери Божинов.