U19 на Монтана удари и Марек на “Бончук”

15.08.2019 07:39

Монтана надви Марек с 2:1 на стадион „Бончук“ в Дупница в среща от 2-я кръг на U19. Това бе втора поредна победа за момчетата на Дилян Иванов.

Гостите дръпнаха до почивката с 2:0. Деян Детелинов откри резултата в 17-та мин. след пробив отляво и удар в далечния ъгъл на вратата. В 32-та мин. Георги Замфиров отбеляза с глава след центриране от корнер. Домакините намалиха в 60-та мин., но за нещо повече нямаха сили. Малшанс пък не позволи на Любомир Веселов и Румен Георгиев да вкарат още някой и друг гол във вратата на Марек. В 87-та мин. Стефан Каменов от тима на Монтана получи втори жълт картон и бе изгонен.

Левски победи ЦСКА с 2:0 в дербито на кръга. Капитанът на ЦСКА Йоан Бауренски от школата на Монтана бе изгонен в 74-та мин., след като получи втори жълт картон. "Сините" се възползваха по най-добрия начин от ситуацията и само след три минути откриха чрез Кирил Киров.В последната минута Мартин Петков направи 2:0.

Останалите резултати: Локо /Пд/ - Берое 2:2, Верея – Дунав /Русе/ 3:4, Ботев /Пд/ - Пирин 5:0, Черно море – Славия 3:0, Янтра 2019 – Лудогорец 1:2, Царско село – Септември 2:1.