Божинов изпусна дузпа, а Литекс изкопчи 1:1 от Ботев /СНИМКИ/

03.07.2019 19:09

Ботев играе контрола с Литекс тази вечер във Враца. Мачът започна в 19 часа. Преди контролата представиха селекцията на врачани за новата кампания в Първа лига. 18 души излязоха на терена, като само Даниел Гаджев пропусна проверката.

Росен Гановски е главен съдия в мача.

Домакините натиснаха още след първия съдийски сигнал, а в 4-та мин. Мирослав Будинов с глава нацели напречната греда на „оранжевите“ от Ловеч.

В 13-та мин. Златински опита да вкара с диагонален шут от фаул във вратата на гостите, но вратарят изби топката под напречната греда в корнер. При разиграването Георги Вълчев опита да промуши топката зад голлинията, но ловчанлии успяха да се справят и с тази опасност.

В 17-та мин. Георги Вълчев беше покосен в наказателното поле и Гановски отсъди дузпа. Домовчийски застана зад топката и технично реализира – 1:0 за Ботев.

23-та мин. Краси Костов избива в корнер удар на гостите при първата им сериозна опасност.

В 29-та мин. Петър Атанасов стреля от фаул в стената.

Петър Атанасов стреля покрай лявата гледа от 7 метра в 36-та мин. Само 6 минути по-късно отново Атанасов излезе на стрелкова позиция, но би над вратата.

В 43-та мин. Златински опита да вкара директно от ъглов удар, но вратарят за втори път изби негов шут под напречната греда.

Край на първото полувреме. Резултатът е 1:0

През втората част в игра за домакините влязоха: Христо Митов, Милан Вушурович, Андреас Васев Валери Божинов и Симеон Мечев.

В 50-та мин. Ангел Лясков проби по левия фланг, но прострелното му центриране е избито.

Невероятен пропуск. Вратарят на гостите подаде на Мечев, който от 20 метра не уцели вратата.

Гостите отговориха в 62-та мин. с флангова атака по дясното крило /поради липсата на представен тимов лист, не ви съобщаваме имената на противниковия отбор!/, като ударът беше париран от Христо Митов.

В 63-та мин. Даниел Генов „открадна“ топката от крака на легналия за „ала Пиола“ Божинов, но топката пак не влезе в мрежата на гостите.

В 65-та мин. втородивизионният тим изравни 1:1.

В 69-та мин. Златински подхвана атака, топката стигна до Божинов, който пусна хитро за връхлитащия Генов, но гостите пак се справиха с опасността.

В 77-та мин. Генов бие диагонално, но вратарят отбива, а Божинов изостана и не можа да засече в мрежата.

Разсеяната игра в отбрана на домакините можеше да им коства и втори гол, който им се размина в 83-та мин.

В последната минута на редовното време Даниел Генов открадна топката от защитник и беше повален, а реферът Росен Гановски не се поколеба и даде втора дузпа. Божинов се нагърби с изпълнението, но вратарят хвана ъгъла му и така мачът приключи наравно.

Край на мача - 1:1

Ботев започна със следния стартов състав: Красимир Костов, Ангел Лясков, Валери Домовчийски, Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Даниел Генов, Илия Миланов, Мартин Кавдански, Мирослав Будинов, Петър Атанасов и Христо Златински /като резерви бяха записани: вратарите Христо Митов и Стефан Петров, както и полевите играчи Андреас Васев, Валери Божинов, Ивайло Михайлов, Милан Вушурович и Симеон Мечев.

Следете развоя на срещата на konkurent.bg - информационният сайт на Северозапада