Повреда в двигателя лиши ас на Старт М от подиум в Русе

23.06.2019 20:14

Повреда в мотора лиши Румен Киров от подиум. Пилотът на АСК Старт М /Криводол/ счупи двигателя на своето „Субару Импреза“. Четирикратният шампион в рали кроса от Монтана показа отлични времена на двете тренировки на писта „Русе”. В първата Киров завърши трети, а на втората показа второ време. Във втория манш най-бърз бе Костадин Маршавелов с „Митсубиши Лансер ЕVО 10“ от КА-2 Рейсинг Тийм. Спечелилият по-късно първо място в клас „Макси” постигна най-добра обиколка от 1.23.580 мин. Киров бе втори с 1.26.047 мин, а трети завърши Камен Василев също с „Митсубиши“ с 1.26.114 мин. Веднага след приключването на втория манш двигателят на „Субару-то“ лумна в пламъци. Само бързата реакция на екипа на Румен Киров не позволи да се стигне до по-сериозни поражения. Най-вероятно счупено бутало е довело до фаталния край на мотора на „Импрезата“.

Другият представител на Старт М - Георги Василев с „Хонда Сивик“ участва в клас „Свободен”. В него се пуснаха автомобили с различна мощност на двигателите. В крайното генерално класиране Василев е четвърти и втори в неговия клас. Третият кръг на писта е в София.