Целувки за героите от Кариана, тимът остана в профи футбола за кеф на бай Милан /Снимки/

23.05.2019 21:48

Кариана би с 2:0 Поморие и остана в професионалния футбол за кеф на собственика Милан Йосифов. Двата гола на стадиона в Ерден отбеляза Евгени Игнатов- Бамзе.

За домакините мачът бе финал и играчите се настаниха в половината на Поморие още след първия съдийски сигнал. В 11-та минута от пряк свободен удар Красимир Илиев затрудни Тодоров, но вратаря с плонж спаси. Карианци можеха да открият резултата в 18-та минута, но Дичев не успя да засече с глава топката в малкото наказателно поле. Гостите имаха шанс да вкарат в 22-та минута, когато Кристиян Христов се отзова сам срещу Станев, но вратаря показа класа не допусна гол.

Красимир Илиев от далеч стреля, Тодоров изби топката, и при добавката Евгени Игнатов – Бамзе изведе напред Кариана в 25-та минута. В 44-та Бамзе приключи Поморие с нов гол. Цветомир Тодоров проби през центъра и изведе в ляво Игнатов, който с удар по диагонала матира за 2:0 стража на Поморие. През втората част играта бе равностойна. В края Цветомир Тодоров можеше да направи резултата класически, но вратаря на Поморие спаси. В 89-та минута Расим от фаул стреля над гредата на Кариана.

Кариана: Станев, Цолов, Г.Илиев, Дичев, Предев, Мичев /к/ /83-Хр.Илиев/, Кр.Илиев, Тодоров, Игнатов /71-Ив.Илиев/, Матадос /46-Д.Георгиев/, Бастунов

Поморие: Тодоров, Иванов, Пеков /к/, Жеков /46-Расим/, Илиев, Христов /46-Стефанов /66-Тютюков/, Танев, Коев, Орачев, Кижев

Жълти картони: Мичев, Ив.Илиев /Кариана/: Илиев /Поморие/

Главен съдия: Димо Димов

Помощници: Цветан Горанов, Светослав Енчев

Стадион „Кариана”: 120 зрители