Момчетата на Цветостин Цветков показаха потенциал срещу Сърбия

22.05.2019 19:42

U18 на България и връстниците им от Сърбия завършиха 17:17 в мач по ръгби, който се състоя на стадиона в Берковица. Момчетата на треньора Цветостин Цветков, който е национал, а наскоро триумфира с Балкански котки с титлата при мъжете, дръпнаха със 17:0 до почивката. През второто полувреме гостите наложиха физическо надмощие и резултатът бе изравнен.

„Както самият резултат говори, мачът беше много равностоен. И двата отбора имаха своето полувреме. Ние започнахме много добре и превъзхождахме съперниците си и в двете звена /схватка и диагонал/, както показа и резултатът в края на първата част. Това ни лиши от сили през второто полувреме, когато отборът на Сърбия имаше своето физическо надмощие. Отборът ни е много млад, за разлика от този на Сърбия, в който по-голяма част от състезателите са родени 2001 г. При нас голяма част от момчетата са набор 2002 и 2003, което пък е добре, защото голяма част от екипа остава и за другата година и с това темпо, с което напредваме, това ще донесе добри резултати. Искам да благодаря на всички момчета от отбора за дисциплината и отдадеността си през двата лагера”, каза наставникът Цветостин Цветков.