Видабаскет завърши сезона с победа в София

25.03.2019 11:27

Видабаскетзавърши с победа участието си в сезона в мъжката „А” група. Като гост тимът се наложи над Шампион 2006 с резултат 74:59 в зала „Триадица. Така и двата отбора завършват с по 2 победи и 4 загуби, но видинчани остават последни с точка по-малко заради служебната загуба и няма да участват в плейофите.

След много равностойна първа четвърт Видабаскет излезе напред в резултата при 20:18, а през втората успяха да дръпнат далеч напред след силна серия от 11:2. На почивката разликата стигна цели 17 т.. Столичани изиграха добра трета четвърт, в която стопиха част от дефицита си, за 44:54, но през последната гостите не позволиха приближаване и спечелиха убедително.

Теодор Николов записа 22 т. за победителите, 18  т. плюс 6 борби и 4 асистенции добави Теодор Киров, а 14 т. отбеляза капитанът Юлиян Колев, гарнирани с 5 борби. С 11 т. и 13 борби се отчете Мартин Мандалски.

За Шампион 2006 Ангел Илиев записа 18 т., а 15 т. регистрира Николай Петков.