Пъстрина 2012 надви с 2:1 Ботев /Вр/ в звезден сблъсък, последва тежко трето полувреме

21.03.2019 17:08

Пъстрина 2012 победи Ботев /Вр/ с 2:1 в мача за ветерани, който се състоя днес на неутралния терен в Хайредин. Звездната команда на Димитър Нисторов се класира за финала на зона „Велико Търново“, където ще спори за място в Топ 4 на България с Чавдар /Троян/.

Врачанинът Георги Иванов изведе напред тима от Монтанско. Във 2-та минута нападателят се откъсна сам и преодоля вратаря Цветан Димитров-Цъката. Натискът на врачани даде резултат чак в 60-та мин., когато Боян Цеков-Доктора изравни. Малко преди края на мача Галин Славчев-Кривия с плътен удар от границата на пеналта реализира победното попадение.

Малшанс преследваше командата на Милен Бельов през целия двубой, въпреки подчертаното преимущество, довело до куп пропуски и няколко греди. Най-силното оръжие на монтанци бяха контраатаките, донесли им победата. Влияние за негативния резултат за Ботев оказа и липсата на основни фигури като Александър Миков, Илия Илиев, Юлиян Димитров и контузения Ивайло Димитров.

За Пъстрина 2012 играха: Петко Петков /к/, Христо Христов, Боби Войков, Николай Пенчев, Светлин Петров, Николай Костадинов, Евгени Иванов-Геко, Галин Славчев-Кривия, Димитър Нисторов, Мирослав Йорданов-Джудиста, Георги Иванов /Евтим Евтимов, Георги Николов-Гопето, Емил Димов-Бижуто/.

Тази вечер се очаква тежко трето полувреме за Пъстрина 2012.

Играещият мениджър на Ботев /Вр/ Милен Бельов поздрави победителите и им пожела успех в следващата фаза.