Ботев сложи край на лошата серия с класика срещу слабак /Снимки/

08.03.2019 12:43

Ботев /Вр/ записа безпроблемна победа с 3:0 над Верея в първия мач от 25 кръг на Първа лига. На стадион "Христо Ботев" тима на Сашо Ангелов бе с класи над своя съперник и съвсем закономерно надделя с класическия резултат с попадения на Мартин Кавдански, Даниел Генов и Петър Атанасов. Старозагорци продължават без успех от началото на сезона в елита ни, както и без отбелязан гол през тази календарна година.

Домакините натиснаха още в началото и в 19-ата минута откриха резултата. Мартин Кавдански се разписа отблизо с глава, след като топката бе центрирана от корнер и след това придвижена към далечната греда.

Верея създаде най-доброто си положение в 31-ата минута, но ударът на Ковальов срещна страничната греда.

В началото на втората част Ботев нанесе два бързи удара и всичко приключи. В 53-ата минута Андреас Васев центрира отляво и намери непокрития Даниел Генов в наказателното поле, който се завъртя и прати топката в мрежата. След още 4 минути бе оформен крайния резултат. Петър Атанасов бе намерен от Даниел Генов на далечната греда и прати топката в мрежата за 3:0.

Ботев заема деветото място с 30 точки, докато Верея продължава да е на дъното с едва 6 точки.

Начало на мача

1-а мин. Валери Домовчийски получи плакет от кмета Калин Каменов за мач №200 в елита, в които е отбелязъл 70 гола.

11-а мин. удар на Кавдански с глава изледе в аут

16-а мин. първа възможност за Ботев, Домовчийски стреля в тялото на вратаря Ганев от 6 м след добър пас на Атанасов

20-а мин. Гоол! Мартин Кавдански вкара за 1:0 с глава след центриране от корнер на Атанасов.

54-а мин. Гоол! Генов реализира за 2:0

57-та мин Гоооол! Петър Атанасов направи преднината класическаслед като беше изведен сам срещу вратаря от Даниел Генов, който получи прекрасен пас от Йордан Апостолов.

Атаките на врачани продължиха да създават хаос в синята отбрана, а в 70-та мин. малко не достигна на Атанасов да вкара и четвърто попадение.

В 71-та мин. дебют за домакините направи черногорецът Милан Вушорович, който през есента беше футболист на Верея.

До края футболистите на Ботев заиграха за публиката и направиха няколко ефектни, но неефективни отигравания в атака.

2 минути добавено време, в които не се случи нищо важно.

Край на мача: Ботев спечели с 3:0.

Ботев приема днес Верея в среща от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят е от 17.30 ч. Главен рефер и Станимир Тренчев. Домакините са 10-и в класирането с 27 т., а тимът от Стара Загора е на последното 14 място с 6 т.

За Ботев ще играят: Костов, Васев, Кавдански, Миланов, Керчев, Вълчев, Апостолов, Мечев, Атанасов, Генов, Домовчийски.

За Верея ще ритат: Ганев, Мачадзе, Гвазава, Иванов, Тимоте, Нтойа, Доброволски, Станчев, Ковальов, Ризванович, Аурелиен.