Ботев прекърши "тигрите" с гол на Домо, мечтите за Топ 6 остават живи

16.02.2019 09:21
Ботев прекърши \

Ботев /Вр/ стартира с победа в пролетния дял от шампионата в Първа лига. Футболистите на Сашо Ангелов надвиха Витоша /Бистрица/ в първия си мач без Валери Божинов. В герой на мача се превърна Валери Домовчийски, който завърши по чудесен начин образцова атака на врачани.

Първата опасност в срещата се откри пред гостите. В 3-та мин. Четин Садула излезе на стрелкова позиция, но Красимир Костов отби с тяло. След последвалия корнер дойде нов удар на "тигрите", който обаче не намери целта.

В 20-та мин. Домовчийски получи пас зад защитата на Витоша и намери вратата с удар от въздуха. Правилно обаче попадението на домакините не бе зачетено, тъй като нападател бе в положение на засада при подаването към него.

Последваха много скучни минути стадиона във Враца. В 33-та мин. Ивайло Лазаров пробва мерника си от свободен удар, а домакините "отговориха" с далечен изстрел, преминал покрай вратата на "тигрите". В 42-та мин. Лъчезар Котев потърси мрежата с шут от двайсетина метра, но топката излезе в аут.

Втората част започна в бавното темпо на първата. Картината се промени в 61-ата минута, когато Домовчийски откри резултата. Бившият играч на Левски завърши с прецизен изстрел с левия крак чудесна многоходова акция на Ботев  за 1:0.

Попадението донесе оживление в играта на "зелените". В 69-ата минута Петър Атанасов пробва рефлекса на стража Християн Василев от воле, но той отби в ъглов удар.

В 80-ата минута Атанасов отново бе близо до гола, Василев обаче пак спаси мрежата си. Този път вратарят отрази изстрела с крак. В 88-та мин. бе изгонен Ивайло Михайлов заради втори жълт картон.

Начало на мача

3-а мин. първа възможност за гостите. Четин Садула излезе сам срещу Костов, но стреля в тялото му

5-а мин. Наско Милев шутира опасно, топката излезе в аут

20-а мин. гол на Валери Домовчийски бе правилно отменен заради засада

25-а мин. жълт картон за Юлиян Попев

39-а мин. Даниел Генов шутира в ръцете на Василев след добро подаване на Атанасов

41-а мин. изстрел на Емил Стоев профуча край страничния стълб

42-а мин. Лъчезар Котев стреля опасно след пас на Садула

43-а мин Стефан Христов се опита да притесни Костов без успех

Начало на втората част

46-а мин. Едгар Тур заменя Мариян Ивавов

49-а мин. жълт картон за Иво Михайлов

54-а мин. суматоха в пеналта на гостите, не успяха да се възползват Домовчийски и Миланов

58-а мин. Георги Вълчев заменя Апостолов

59-а мин. жълт картон за Домовчийски

61-а мин. Гоооооооооол! Домовчийски вкара с кинжален шут от 10-ина метра след страхотна комбинация, преминала през Емил Стоев и Петър Атанасов.

69-а мин. вратарят Василев отрази опасен изстрел на Атанасов

79-а мин. Атанасов се озова сам срещу Василев, но стреля несериозно и стражът спаси

88-а мин. Иво Михайлов е изгонен заради втори жълт картон

92-а мин. Мирослав Будинов сменя Даниел Генов

Край на мача

Ботев - Витоша 1:0

Ботев /Вр/ приема Витоша /Бистрица/  в среща от 21-ия кръг на подновеното първенство в Първа лига. Двубоят на градския стадион във Враца започва в 12.30 ч., като билетите са с цена 5 лв.

Ботев заема 9 място с 24 т., Витоша е на 11-а позиция с 20 т.

Главен рефер на сблъсъка е Ивайло Стоянов. Около 1 500 зрители има на стадион "Христо Ботев".

За Ботев като титуляри започват: Красимир Костов, Андреас Васев, Мариян Иванов, Илия Миланов, Венцислав Керчев, Иво Михайлов, Емил Стоев, Йордан Апостолов, Даниел Генов, Петър Атанасов и Валери Домовчийски.

За Витоша ще ритат: Християн Василев, Румен Гьонов, Даниел Кутев, Четин Садула, Михаил Милчев, Георги Купенов, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров,Юлиян Попев, Наско Милев, Стефан Христов.