Дунав дръпна с 2 гола на почивката СНИМКИ

17.01.2019 15:37

Ботев губи с 0:2 ноа почивката от Дунав в първата проверка от зимната си подготовка.

Гостите влязоха по-добре в мача и още в 6-та мин. пропуснаха 100-процентова ситуация чрез Ахмед Ахмедов, който би край вратата. В 25-та мин. и домакините създадоха първата си възможност – Петър Атанасов пусна добър пас към Иво Михайлов, но ударът му срещна тялото на вратаря.

В 33-та мин. левият бек на врачани – естонският национал Тревор Елхи, изведе Атанасов, който стреля покрай страничния стълб.

Минута по-късно Н`Диайе се измъкна от защитата и преодоля стража Христо Митов за 0:1. Гостите удвоиха преднината си в 38-та мин. а зрителите видяха страхотен гол /виж снимките/, който се вижда рядко по родните терени. Центрирана топка от Божидар Васев от коренер беше посрещната от въздуха от Свилен Щерев, който диагонално я заби с мрежата за 0:2.

В 45-та мин врачани пропуснаха да се върнат в мача, след като Валери Дочовчийски би в аут от изгодна позиция.