Митко Ценов отчете най-добре българите на европейското по крос кънтри

10.12.2018 10:59

Митко Ценов от Атлет /Мездра/ се представи най-добре от българите на европейското първенство по крос кънтри бягане в Тилбург /Холандия/. Той се класира на 24 място в надпреварата при мъжете, след като преодоля трасето от 10.3 км за 29:51 мин. Неговият треньор и съотборник Йоло Николов /34 г./ се отказа около средата на дистанцията, след като изоставаше с почти минута от лидерите. Шампион стана Филип Ингебригтсен /Норвегия/ с време 28:49 мин, следван от трима натурализирани кенийци - Айзък Кимели /Белгия/, Арас Кая /Турция/ и миналогодишният победител Каан Киген Йозбилен /Турция/..

При жените Милица Мирчева се нареди на 40 място с време 28:03 мин. Най-бърза по 8.3-километровото трасе беше защитаващата титлата си от предишните два сезона Ясемин Джан /Турция/. Натурализираната кенийка финишира първа с време 26:05 мин. Иво Балабанов завърши 30-и в надпреварата при младежите до 23 г. Той преодоля трасето от 8.3 км за 24:52 мин и остана на малко повече от минута от челната тройка. Джими Гресие /Франция/ защити титлата си с време 23:37 мин. Рекордните 616 състезатели от 38 страни участваха в състезанията в отделните възрастови групи.