Фалшива дузпа доведе до загуба на Ботев /Снимки/

08.12.2018 11:37

Ботев /Вр/ отстъпи на Берое с 0:1 в сблъсък от 19-ия кръг на Първа професионална лига. Първата интересна ситуация дойде в 4-ата минута. Валери Божинов изведе отлично Емил Стоев, който се озова стрелкова позиция, но крилото на “зелените” стреля право в тялото на Душан Перниш. В 12-та мин. Даниел Генов подаде към Божинов, който спря топката, а Генов отправи техничен удар, който обаче не затрудни стража на гостите.

В 24-та мин. Вандерсон спечели дузпа. Главният съдия Георги Кабаков видя нарушение на Андреас Васев срещу крилото. На повторенията обаче ясно се забеляза, че няма контакт между двамата. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с голяма доза късмет успя да реализира своя 12-и гол в Първа лига през сезона и общо 215-и в кариерата си.

До края на първата част двата отбора не успяха да създадат чисто голово положение и първите 45 минути завършиха при резултат 0:1.

В 67-та мин.а Юлиян Ненов получи хубав пас от Апостолов. Крилото изпревари Перниш, но Камен Хаджиев изчисти кълбото. В 76-та мин.а Милен Желев центрира в наказателното поле към Борислав Цонев, който стреля с глава, но кълбото премина далеч от целта.

В 86-та мин. шут на Божинов бе спасен от Перниш.

Начало на мача

3-а мин. Отлична възможност за врачани. Божинов изведе в чиста позиция Стоев, който стреля в тялото на вратаря Перниш.

12-а мин. Удар на Даниел Генов не притесни особено стража на гостите. Сред резервите на ботевци е капитанът на U17 Ивайло Тодоров.

24-а мин. Гол! Мартин Камбуров вкара от 11-метров наказателен удар за 0:1. Реферът Георги Кабаков отсъди спорна дузпа след съприкосновение между Вандерсон и Васев.

35-а мин. Рубен Бригидо замени контузения Вандарсон

44-а мин. жълт картон за Иван Минчев

Край на първа част

Начало на втора част

67-а мин. Валери Домовчийски замени Емил Стоев

68-а мин. много добра възможност за домакините за изравняване. Апостолов изведе с дълъг пак Ненов, той преодоля вратаря Перниш, но притичалия Камен Хаджиев притича и изби топката.

71-а мин. Александър Василев замени Иван Минчев

77-а мин. Петър Атанаков смени Даниел Генов

78-а мин. жълт картон за Ивайло Михайлов

80-а мин. жълт картон за Йордан Апостолов

81-а мин. удар от фаул на Цонев попадна в ръцете на Костов.

84-а мин. Атанасов пробва да си изпроси дузпа, получи жълт картон

86-а мин. шут на Божинов бе спасен от Перниш

Ботев /Вр/ приема Берое днес от 15 ч. в среща от 19-ия кръг на Първа лига. Гостите са пети в класирането с 30 т., врачани са 8-и с 24 т.

За Ботев започват: Красимир Костов, Андреас Васев, Мариян Иванов, Костадин Гаджалов, Илия Миланов, Ивайло Михайлов, Йордан Апостолов, Даниел Генов, Юлиян Ненов, Емил Стоев, Валери Божинов.

За Берое стартират: Душан Перниш, Милен Желев, Александър Цветков, Иван Бандаловски, Камен Хаджиев, Мартин Райнов, Борислав Цонев, Иван Минчев, Вандерсон, Матеус Леони, Мартин Камбуров.