БК Монтана с рутинна победа над НСА

08.12.2018 09:38

БК Монтана победи НСА с 80:57 /20:13, 27:15, 12:13, 21:16/ в мач от 7-ия кръг на А група при жените. Успехът е шести за Монтана и прати тима на върха в класирането преди изиграването на останалите срещи утре. Отборът има и една загуба в сметката си. За НСА пък това е шеста загуба. Срещата започна оспорвано, но след 7 мин.  интригата се загуби. Гостите поведоха с 20:11 и си осигуриха леко спокойствие. Монтанчанки продължиха да увеличават аванса си и през втората част, малко преди края той набъбна до 20 т. /34:14/. Домакините пък не успяваха да намерят противодействие срещу опитния си съперник и на почивката се оттеглиха с пасив от 19 т. /28:47/. След паузата промяна нямаше. Монтана продължаваше да трупа солидна преднина, а тимът на НСА не успя да ги спре.

Най-резултатна за Монтана беше Христина Иванова със 17 т., а по 12 нанизаха Радостина Димитрова, Преслава Колева и Дебора Филипова.

За НСА Мария Светославова се отчете с 13 т., а Виктория Койчева добави 11.