Победа за Ботев при завръщането във Враца

11.11.2018 11:30

Ботев /Вр/ спечели срещу Дунав /Русе/ с 1:0 при завръщането си във Враца в среща от 15-ия кръг на Първа лига. Феновете не бяха гледали мач от елита на местния стадион от 22 май 2013 г. Това бе втора поредна победа за момчетата на Сашо Ангелов.

Още във 2-та мин. Йордан Апостолов стреля опасно с глава след центриране на Юлиан Ненов. В 14-та мин. Божидар Васев изпробва рефлекса на Красимир Костов с удар от 25 м, а малко по-късно футболистът на русенци падна в пеналта, но вместо исканата дузпа, получи жълт картон за симулация. В 25-та мин. Костов отрази шут на Светослав Ковачев отблизо. В 35-та мин. врачани създадоха най-доброто си положение преди почивката, след като Ненов се озова в изгодна позиция, стреля мощно, стражът на гостите обаче предотврати сигурен гол. В 37-та мин. най-добрият за ботевци Ненов центрира отлично, ударът с глава на Домовчийски отблизо мина покрай страничния стълб.

Втората част започна перфектно за домакините. Домовчийски наказа груба грешка в защитата на „драконите” и вкара за 1:0 в 48-та мин. В 58-та мин. Дунав бе много близо до изравняването, но отново Костов изби страхотен удар на Ахмед Ахмедов от упор. До края на мача врачани задържаха умело топката и не позволиха на съперника да създаде кой знае какви ситуации.

За Ботев играха: Красимир Костов, Андреас Васев, Венцислав Керчев, Мариян Иванов, Костадин Гаджалов /76 Илия Миланов/, Даниел Гаджев /85 Георги Вълчев/, Йордан Апостолов, Даниел Генов, Юлиян Ненов, Петър Атанасов /67 Иво Михайлов/, Валери Домовчийски.

За Дунав стартираха Станислав Антонов, Преслав Петров /46 Петър Патев/, Мартин Ковачев, Георги Динков, Бранимир Костадинов, Красимир Станоев, Христо Попадийн /74 Исмаил Иса/, Божидар Васев /64 Борислав Балджийски/, Иван Коконов, Светослав Ковачев, Ахмед Ахмедов.

НАЧАЛО НА МАЧА

Ботев натисна още от съблекалните. Капитанът на домакините Юлиян Ненов проби по лявото крило, но беше париран пробива с избиване в корнер. При изпълнението Гаджалов беше близо до гола, но вратарят на русенци изби. Гостите обаче сбърката при изнасянето на топката и се наложи отново стражът на Дунав Станислав Антонов да се намесва.

2-та мин. Апостолов среля с глава в ръцете на Антонов след центриране на Ненов.

5-та мин. Бранимир Костадинов отби с ръка топката в наказателното поле след центриране на Даниел Генов, но реферът Стефан Апостолов не отсъди дузпа, въпреки претенциите на врачани.

8-та мин. центриране на Ненов създаде проблеми на стража на гостите.

14-та мин. Дунав отговори с контраатака и удар на Божидар Васев с шут от 25 метра.

В средата на първото полувреме – в 21-та мин., реферът Стефан Апостолов първо даде дузпа за гостите след нарушение срещу Божидар Васев, а след това отмени решението си. Депутатът-съдия дори вдигна жълт картон на играча на гостите заради симулация след сблъсък с Йордан Апостолов.

24-та мин. Ненов отправи остър пас в пеналта, но Данил Генов се размина с топката.

25-та мин. Светослав Ковачев нахлу в наказателното поле отляво и бие опасно, но Костов отрази опасното положение.

34-та мин. Мартин Ковачев от гостите получи жълт картон.

36-та мин. Юлиян Ненов със страховита тупалка опари ръцете на вратаря на гостите, който и този път опази мрежата си суха.

37-та мин. опасно центриране от фаул на Красимир Станоев, но трима негови съотборници се разминаха с топката.

38-та мин. жълт картон за Андреас Васев.

40-та мин. центриране на Ненов не беше оползвотворено от Домовчийски, чиито изстрел с глава мина покрай гредата.

Около 4 000 зрители гледат мача във Враца, от тях 20 са феновете на „драконите“, които влязоха без билети на мача.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

Двата отбора започнаха без промени след антракта.

48-та мин. Валери Домовчийски наказа грешка в отбраната на гостите и откри за 1:0.Ботев вкара гол 3 минути след подновяването на играта, когато хитрата лисица Валери Домовчийски наказа грешка в отбраната на гостите, извършена от Петров, и откри за 1:0.

Последваха силни минути за гостите, като сигнал за това даде силен шут на Станоев в 51-та мин. от фаул, който беше отразен от Костов.

57-та мин. вратарят на врачани Костов отново спасява отбора си със сигурна проява след удар с глава на Ахмед Ахмедов. Малко по-късно обаче вратарят на врачани можеше да вкара вълка в кошарата. Костов беше разсеян и едва не предизвика изравняването при две ситуации, в които имаше късмет.

75-та мин. Даниел Генов нахлу, но беше спрян от Мартин Ковачев, който го спря с шпагат.

81-та мин. Даниел Гаджев получи контузия и беше изнесен от терена, а на мястото му влезе Георги Вълчев.

84-та мин. Ивайло Михайлов за малко не открадна топката, с което можеше да създаде големи проблеми за „драконите“.

4 минути е добавеното време.