Втора победа за Монтана в Адриатическата лига

17.10.2018 22:04

Монтана победи с 98:86 точки Бановичи в среща от 3-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Това бе втори успех за момичетата на треньора Стефан Михайлов.

Победата не дойде никак леко. Монтанчанки влязоха зле в срещата и позволиха на съперника за поведе с 12:5. Михайлов бе бесен и взе прекъсване. Той направи и доста смени. В 14-та минута Монтана успя да поведе с 27:26 точки след два успешни фаула на Олга Добровина. Много силна игра направи Христина Иванова. С кош на американката Тейлър Мануел дойде почивката при 40:39 точки за Монтана. Христина Иванова записа силни минути след подновяването на играта за 50:40 в 22-та минута. В средата на последната четвърт Монтана направи разликата от 16 точки.

Христина Иванова бе най-резултатна за победителките с 28 точки, 16 записа Мануел, а 15 добави Цветомира Шаренкапова. За Бановичи Николина Зубач завърши с 26.

В събота Монтана приема столичния Шампион в мач от първенството на страната. Срещата е от 15 часа.