Шампионът загуби със 17 т. в Целе

11.10.2018 08:04

Шампионът на България по баскетбол при жените Монтата 2003 допусна тежка загуба при гостуването си на словенския Цинкарна Целе с 68:85 /16:21, 13:23, 19:23, 20:18/ в среща от втория кръг на Адриатическата лига.

Състезателките на старши треньора Стефан Михайлов не успяха да се противопоставят на финалиста от последното издание на надпреварата и записаха първо поражение за сезона. Още до почивката Цинкарна имаше преднина от 15 т., която в средата на третата четвърт дори премина прага от 25 т. В заключителната четвъртина на двубоя срещата се доиграваше и Монтана успя да направи поражението си малко по-почетно.

Най-резултатна за българския отбор бе американката Тейлър Манюел със 17 т. Още 12 прибави Христина Иванова, а с 11 остана Димана Георгиева. За победителките Шатрийс Уайт завърши с 21 т. и 11 борби. Ранджи Бесар прибави още 14 т., а с 13 т. и 11 асистенции остана Зала Фрисковец.
Цинкарна излезе еднолично начело в класирането с две победи от 2 мача.